Egzamin na kartę rowerową 2022

0
31

Kto może ubiegać się o kartę rowerową?

Pozytywnie zdany egzamin na kartę rowerową 2022 jest marzeniem wielu dzieci. W szkołach organizowane są specjalne zajęcia teoretyczne i praktyczne, które mają jak najlepiej przygotować uczniów do tego pierwszego, poważnego egzaminu.

Ile trzeba mieć lat, żeby zdawać na kartę rowerową?

Do egzaminu mogą podchodzić dzieci od dziesiątego roku życia. Egzamin można powtarzać, więc jeśli za pierwszym razem nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, nie trzeba zbytnio się tym przejmować. Dzieci, które nie mają organizowanego egzaminu przez szkołę mogą się na niego umawiać w specjalnie przygotowanych miasteczkach rowerowych. Rodzice muszą wyrazić zgodę na egzamin i powinni pomóc dziecku w przejściu przez wszystkie formalności.

Co zabrać na egzamin?

Oczywiście najważniejszy jest sprawny technicznie rower. Jednak trzeba również pamiętać o dopasowanym kasku rowerowym. Bez niego egzaminator nie wyrazi zgody na rozpoczęcie jazdy. Kolejną ważną rzeczą są ochraniacze i odpowiednie ubranie oraz obuwie. W klapkach nie można brać udziału w egzaminie. Dobrze jest mieć ze sobą wodę oraz baton energetyczny, aby dodać sobie sił, jeśli przedłuży się czekanie w kolejce.