Letnia Szkoła 2022

Zapraszamy na piątą LETNIĄ SZKOŁĘ DUSZPASTERSTWA DE’IGNIS w Pomysku Wielkim na Kaszubach w dniach 22-26 sierpnia 2022 r. (od poniedziałku do piątku). Dom Ichthys, w którym będzie szkolenie i zakwaterowanie, położony jest nad jeziorem w pobliżu lasów w malowniczym, cichym zakątku. Podobnie jak w ubiegłych latach połączymy 6 godzin wykładów i ćwiczeń dziennie z wypoczynkiem, społecznością, modlitwą i uwielbieniem Boga.

TEMAT szkolenia: Trudne sytuacje w duszpasterstwie i jak sobie z nimi radzić: samobójstwo, bunt, napady złości, ataki słowne i fizyczne, lęki itp.

Celem tej Letniej Szkoły, biorąc pod uwagę praktyczne doświadczenie uczestników, jest poszerzenie ich umiejętności w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami w duszpasterstwie.

Oprócz wykładów i prezentacji będą ćwiczenia praktyczne takie, jak prowadzenie rozmowy itp. Mile widziane będą również Wasze pytania i przykłady z Waszego doświadczenia. Szkolenie będzie na pewno ciekawe, praktyczne, bliskie życiu i nie zabraknie nam dobrego humoru.

Oferujemy możliwość uzyskania certyfikatu z psychoedukacji. Taki certyfikat mogą otrzymać osoby, które są z wykształcenia lekarzami, psychologami, psychoterapeutami, pedagogami lub wykonują zawód społeczny (np. nauczyciel, pielęgniarka, socjolog itp.). Pozostali uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

WYKŁADOWCY:

Prof. dr med. Herbert Scheiblich, psychiatra, wykładowca na Uniwersytecie w Mainz w Niemczech oraz w Bern w Szwajcarii.

Winfried Hahn (prawdopodobnie), pedagog i pastor, szef Centrum Pozaklinicznej Opieki Psychiatrycznej DE’IGNIS w Engelswies w Niemczech.

MIEJSCE szkolenia: Dom Ichthys w Pomysku Wielkim, ul. Stary Staw 1 (adres w mapach Google: Pomysk Wielki 61A [poprzedni adres], współrzędne GPS: 54.194559, 17.548113). Zdjęcia domu można zobaczyć na www.deignis.pl w zakładce Dom Ichthys → Galeria-dom.

KOSZT zakwaterowania i wyżywienia (od kolacji w poniedziałek do obiadu w piątek) w dużym domu Ichthys wynosi 344 zł plus 5 zł za pościel czyli 349 zł . Dochodzi jeszcze OPŁATA za samo szkolenie w wysokości 270 zł. Czyli KOSZT CAŁKOWITY w dużym domu Ichthys wynosi 619 zł. Pokoje w domu Ichthys są 3-4 osobowe oraz dwa pokoje 6 osobowe. Łazienki na korytarzu. Przy rozmieszczaniu osób w pokojach przyjmiemy kryterium wieku tzn. osoby najmłodsze będą miały pokoje 6 osobowe na II piętrze. Rozpoczynamy kolacją o godz. 18:00 w poniedziałek 22.08. Zakwaterowanie od godz. 16:00Zakończymy obiadem o 14:00 w piątek 26.08. Gdyby ktoś chciał zostać w Pomysku do soboty, to jak najbardziej będzie to możliwe.

ZGŁOSZENIA mailem na biuro@deignis.pl lub telefonicznie: 730 241 712.

Do 15 lipca  należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 100 zł na konto gospodarzy domu Ichthys w Pomysku, które podam po przyjęciu zgłoszenia. Zaliczka jest na poczet zakwaterowania i wyżywienia i będzie zwracana tylko w przypadku konieczności odwołania szkolenia z powodu pandemii lub z powodów organizacyjnych.

Do 15 sierpnia należy dokonać opłaty za samo szkolenie w wysokości 270 zł  na konto Fundacji DE’IGNIS-Polska, które zostanie podane po przyjęciu zgłoszenia.

Będziemy też zbierać ofiarę podczas szkolenia na działalność naszej Fundacji.

Zachęcamy do uczestnictwa!