Letnia Szkoła 2021

Zapraszamy na czwartą LETNIĄ SZKOŁĘ DUSZPASTERSTWA DE’IGNIS w Pomysku Wielkim na Kaszubach w dniach 23-28 sierpnia 2021 r. (pon.-sob.). Szkoła odbywać się będzie w domu Ichthys położonym nad jeziorem w pobliżu lasów w malowniczym, cichym zakątku. Podobnie jak w ub. latach połączymy 6 godzin wykładów i ćwiczeń dziennie z wypoczynkiem, społecznością i wiarą.

TEMAT szkolenia: TRAUMA – konsekwencje dla życia doczesnego i wiecznego. Podejście pedagogiczne i interwencja duszpasterska.

Celem tej Letniej Szkoły, biorąc pod uwagę praktyczne doświadczenie uczestników, jest poszerzenie ich umiejętności duszpasterskich w radzeniu sobie z osobami straumatyzowanymi.

Oprócz wykładów i prezentacji będzie dużo ćwiczeń praktycznych jak prowadzenie rozmowy itp. Mile widziane będą również Wasze pytania i przykłady z Waszego doświadczenia. Szkolenie będzie na pewno ciekawe, praktyczne, bliskie życiu i nie zabraknie nam dobrego humoru.

Oferujemy możliwość uzyskania certyfikatu z psychoedukacji. Taki certyfikat mogą otrzymać osoby, które są z wykształcenia pedagogami, psychologami, psychoterapeutami, lekarzami lub wykonują zawód społeczny (np. nauczyciel, pielęgniarka, socjolog itp.). Pozostali uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

WYKŁADOWCY:

Prof. dr. med. Herbert Scheiblich, psychiatra, wykładowca na Uniwersytecie w Mainz w Niemczech oraz w Bern w Szwajcarii.

Winfried Hahn (prawdopodobnie), pedagog i pastor, szef Centrum Pozaklinicznej Opieki Psychiatrycznej DE’IGNIS w Engelswies w Niemczech.

MIEJSCE szkolenia: Dom Ichthys w Pomysku Wielkim, ul. Stary Staw 1. (adres w mapach Google: Pomysk Wielki 61A, współrzędne GPS: 54.194559, 17.548113). Zdjęcia domu można zobaczyć  w galerii na stronie deignis.pl

KOSZT zakwaterowania i wyżywienia (od kolacji w poniedziałek do śniadania w sobotę) w dużym domu Ichthys wynosi 343 zł . Dochodzi jeszcze opłata za samo szkolenie w wysokości 250 zł. Czyli koszt całkowity w domu Ichthys wynosi 593 zł.

Pokoje w domu Ichthys są 3-4 osobowe oraz dwa pokoje 6 osobowe. Łazienki na korytarzu. Przy rozmieszczaniu osób w pokojach przyjmiemy kryterium wieku tzn. osoby najmłodsze będą miały pokoje 6 osobowe na II piętrze.

Rozpoczynamy kolacją o godz. 18:00 w poniedziałek 23 sierpnia. Zakwaterowanie od godz. 16:00. Zakończymy śniadaniem o godz. 8.30 w sobotę 28 sierpnia. Ostatnie zajęcia planujemy w piątek po południu do 17.30 (ewentualnie jeszcze w piątek wieczorem).

ZGŁOSZENIA mailem na biuro@deignis.pl lub telefonicznie na numer: 730 241 712

Do 15 czerwca należy wpłacić zaliczkę w wys. 100 zł na konto gospodarzy domu Ichthys w Pomysku, które zostanie podane po przyjęciu zgłoszenia. Zaliczka jest na poczet wyżywienia i/lub zakwaterowania.

Do 15 sierpnia należy dokonać opłaty za samo szkolenie w wys. 250 zł na konto Chrześcijańskiej Fundacji DE’IGNIS-Polska, które zostanie podane po przyjęciu zgłoszenia.

Będziemy  zbierać ofiarę podczas szkolenia na działalność Fundacji DE’IGNIS.  

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych.