Letnia Szkoła – szczegóły

Zapraszamy na trzecią Letnią SZKOŁĘ DUSZPASTERSTWA DE’IGNIS w Pomysku Wielkim na Kaszubach w dniach 24-29 sierpnia 2020 r. (pon.-sob.).  Szkoła odbywać się będzie w domu położonym nad jeziorem w pobliżu lasów w malowniczym, cichym zakątku –  podobnie jak w roku ubiegłym połączymy 6 godzin wykładów i ćwiczeń dziennie ze społecznością, wiarą i wypoczynkiem.

Temat szkolenia: Kompetencje duchowe w psychiatrii, psychoterapii i psychologii pastoralnej czyli duszpasterstwie (SKIP3)

SKiP3 – Kompetencje duchowe w psychiatrii, psychoterapii i psychologii pastoralnej czyli duszpasterstwie – to kurs, który przekazuje kompleksowe informacje na temat religii / duchowości. Duchowość jest zasobem w procesie psychoterapeutycznym / duszpasterskim, ale także ryzykiem, jeśli jest niewłaściwie stosowana. Kurs jest ponadwyznaniowy, międzykulturowy i ma na celu:

  • Trening postrzegania religijnych potrzeb i wypowiedzi klientów / pacjentów,
  • Optymalizację umiejętności komunikacji i terapii w relacji terapeutycznej / duszpasterskiej,
  • Włączenie własnej religijności i doświadczeń duchowych w proces terapeutyczny / duszpasterski,
  • Przekazanie wskazówek klientowi / pacjentowi dotyczących włączenia jego duchowości do terapii i jego życia.

Kurs opiera się na biblijnym obrazie człowieka (model biopsychospołeczno-duchowy) z naciskiem na duchowość chrystocentryczną. Oprócz krótkich prezentacji i wykładów wprowadzających będzie w trakcie kursu wiele ćwiczeń praktycznych oraz terapia własna i superwizja. Mile widziane będą również Wasze pytania i przykłady z Waszego doświadczenia.
Kurs będzie na pewno ciekawy, praktyczny, bliski życiu i nie zabraknie nam dobrego humoru.

Oferujemy możliwość uzyskania certyfikatu z psychoedukacji. Taki certyfikat mogą otrzymać osoby, które są z wykształcenia pedagogami, psychologami, lekarzami lub wykonują zawód społeczny (np. nauczyciel, pielęgniarka, socjolog itp.). Pozostali uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Wykładowcy:

Prof. dr. med. Herbert Scheiblich, psychiatra, wykładowca na Uniwersytecie w Mainz w Niemczech oraz w Bern w Szwajcarii.

Psycholog Rainer Oberbillig. Przez wiele lat kierował pracą terapeutyczną w Klinice de’ignis w Niemczech.

Szkoła odbędzie się w dużym domu Ichthys w Pomysku Wielkim, ul. Stary Staw 1. (adres w mapach Google: Pomysk Wielki 61A, współrzędne GPS: 54.194559, 17.548113). Zdjęcia domu można zobaczyć w galerii na stronie deignis.pl

Koszt zakwaterowania i wyżywienia (od kolacji w poniedziałek do śniadania w sobotę) w dużym budynku Ichthys wynosi 343 zł . Dochodzi jeszcze opłata za samo szkolenie w wysokości 200 zł. Koszt całkowity w przypadku zakwaterowania w dużym budynku wynosi 543 zł.

Dostępne są pokoje 3-4 osobowe oraz 6 osobowe (dwa, na górze). Łazienki na korytarzu. Przy rozmieszczaniu osób w pokojach przyjmiemy kryterium wieku tzn. osoby najmłodsze będą w pokojach 6 osobowych na II piętrze.

Rozpoczniemy kolacją o godz. 18:00 w poniedziałek 24 sierpnia. Zakwaterowanie od godz. 16:00. Zakończymy śniadaniem o godz. 8.15 w sobotę 29 sierpnia.

Zgłoszenia na adres biuro@deignis.pl lub telefonicznie na numer 730 241 712.

Do 15 czerwca należy wpłacić  bezzwrotną zaliczkę w wys. 100 zł na konto gospodarzy domu Ichthys w Pomysku, które zostanie podane po przyjęciu zgłoszenia. Natomiast do 15 sierpnia będzie trzeba wnieść opłatę za samo szkolenie w wysokości 200 zł. 

Będziemy też zbierać ofiarę podczas szkolenia na działalność naszej Fundacji.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych.