Letnia szkoła duszpasterstwa DE’IGNIS 19-24 sierpnia

Zapraszamy na zapowiadaną wcześniej drugą Letnią SZKOŁĘ DUSZPASTERSTWA DE’IGNIS w Pomysku Wielkim na Kaszubach w dniach 19-24 sierpnia 2019 r. (pon.-sob.). Dom położony jest nad jeziorem w pobliżu lasów w malowniczym, cichym zakątku. Podobnie jak w ub. roku połączymy 6 godzin wykładów i ćwiczeń dziennie z wypoczynkiem, społecznością i wiarą.

Temat szkolenia: Profesjonalne podejście do zaburzeń lękowych oraz kontynuacja psychoterapii interpersonalnej IPT

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych.

Oferujemy możliwość uzyskania certyfikatu z psychoedukacji w dziedzinie zaburzeń lękowych. Taki certyfikat mogą otrzymać osoby, które są z wykształcenia pedagogami, psychologami, lekarzami lub wykonują zawód społeczny (np. nauczyciel, pielęgniarka, socjolog) . Pozostali uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Wykładowcy:

Prof. dr. med. Herbert Scheiblich, psychiatra, docent na Uniwersytecie w Mainz w Niemczech.

Winfried Hahn, pastor i pedagog, szef Centrum Pozaklinicznej Opieki Psychiatrycznej DE’IGNIS w Engelswies w Niemczech.

Głównym zadaniem letniej szkoły duszpasterstwa jest przekazanie uczestnikom wiedzy z dziedziny psychoterapii interpersonalnej (IPT) w celu terapii lęków i depresji.

Szkolenie bazuje na metodzie wymiany krótkich teoretycznych impulsów z wieloma praktycznymi ćwiczeniami w grupie i oferuje możliwość nauki profesjonalnego podejścia według tej metody do wymienionych wyżej zaburzeń. 

IPT jest metodą krótkotrwałą obejmującą 12-20 sesji indywidualnych lub grupowych. Przebiega ona według stałego schematu, a terapeuta i pacjent mają do dyspozycji wiele środków pomocniczych. Celem tej metody jest osiągnięcie trwałej zmiany aktualnego stylu interakcji, który jest jedną z przyczyn zaburzenia psychicznego.   

Jest to metoda o uznaniu międzynarodowym posiadająca wiele naukowych dowodów swojej skuteczności. Jest szczególnie efektywna i przynosi trwałe zmiany przy depresji.

Szczególną zaletą metody IPT jest, że pozwala ona w prosty sposób zintegrować wiarę np. poprzez analizę systemu wartości, czy mówiąc inaczej metoda ta wpasowuje się dobrze w schemat chrześcijańskiego integratywnego poradnictwa i terapii. 

Szkoła odbędzie się w dużym domu Ichthys w Pomysku Wielkim, ul. Stary Staw 1. (adres w mapach Google: Pomysk Wielki 61A, współrzędne GPS: 54.194559, 17.548113). Zdjęcia domu można zobaczyć na stronie deignis.pl w zakładce DOM ICHTHYS: Galeria.

Koszt zakwaterowania i wyżywienia w dużym budynku Ichthys wynosi 330 zł (66 zł x 5 dni) plus 5 zł za pościel czyli 335 zł. Dochodzi jeszcze opłata za samo szkolenie w wysokości 100 zł. Czyli koszt całkowity w dużym budynku wynosi 435 zł. 

Pokoje w dużym budynku Ichthys są 3-4 osobowe oraz dwa pokoje 6 osobowe. Łazienki na korytarzu. Przy rozmieszczaniu osób w pokojach przyjmiemy kryterium wieku tzn. osoby najmłodsze będą miały pokoje 6 osobowe na II piętrze.

Rozpoczynamy kolacją w poniedziałek 19 sierpnia o godz. 18:00 (możliwość zakwaterowania od godziny 16:00), zakończymy obiadem w sobotę 24 sierpnia o godz. 14:00.

Zgłoszenia przyjmuję za pomocą formularza kontaktowego

Do końca maja trzeba będzie wpłacić  bezzwrotną zaliczkę w wys. 100 zł na konto gospodarzy domu Ichthys w Pomysku, które podam po przyjęciu zgłoszenia. Zaliczka jest na poczet wyżywienia.

Opłatę za samo szkolenie w wys. 100 zł proszę wpłacić na konto Chrześcijańskiej Fundacji DE’IGNIS-Polska do 15 sierpnia. Konto jest na dole strony deignis.pl.  W tytule proszę wpisać: Letnia Szkoła w Pomysku oraz imię i nazwisko.

Będziemy też zbierać ofiarę podczas szkolenia na działalność naszej Fundacji.