Spotkanie 26 maja – sprawozdanie

W sobotę, 26 maja 2018 r. ponownie spotkaliśmy się w ramach sieci poradnictwa Ichthys. W spotkaniu wzięło udział ponad 20 osób, prowadzących punkty poradnictwa oraz zainteresowanych poruszanymi tematami. W trakcie spotkania odbyły się  dwa wykłady prof.  Herberta Scheiblicha. Dotyczyły one pojęcia „Traumy”, czyli zespołu stresu pourazowego: przyczyn, okresów powstawania, rozpoznania i prowadzenia terapeutycznego w traumie.

Jest możliwość zamówienia nagrań z powyższych wykładów po złożeniu darowizny na rzecz Fundacji DE’IGNIS Polska. W tym celu należy się skontaktować przez formularz.

Została również przedstawiona oferta „Wczasów odnowy psychicznej Przełom„, które odbędą się w dwóch terminach: w czerwcu i w sierpniu tego roku.

Ponadto, na koniec spotkania rozmawialiśmy na temat budowania sieci punktów poradnictwa. Najważniejsze informacje są umieszczone we wpisie aktualności.

Podane zostały informacje na temat „Letniej szkoły duszpasterstwa” która odbędzie się w sierpniu 2018 w Pomysku Wielkim i „Kursu duszpasterstwa i poradnictwa chrześcijańskiego” który startuje od października tego roku we Wrocławiu.

Kolejne spotkanie punktów poradnictwa odbędzie się jesienią, najprawdopodobniej w listopadzie. Wkrótce podamy dokładną datę oraz temat spotkania.

Ponadto zostały zaplanowane spotkania:

  • 18 maja oraz 12 października 2019 roku oraz
  • 9 maja oraz 10 października 2020 roku.

Paweł Morawski