LETNIA SZKOŁA DUSZPASTERSTWA DE’IGNIS
w Pomysku Wielkim, od 20 do 25 sierpnia 2018 r.

Profesjonalne podejście do zaburzeń lękowych i depresyjnych

 

Pierwsza w Polsce Szkoła Duszpasterstwa DE’IGNIS jest wspaniałą okazją do połączenia społeczności, wiary, szkolenia i wypoczynku.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych.

Oferujemy możliwość uzyskania certyfikatu z psychoedukacji w dziedzinie zaburzeń lękowych i depresji. Taki certyfikat mogą otrzymać osoby, które są z wykształcenia pedagogami, psychologami, lekarzami lub wykonują zawód społeczny. Pozostali uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Wykładowcy:

Prof. dr. med. Herbert Scheiblich, psychiatra, docent na Uniwersytecie w Mainz w Niemczech.

Winfried Hahn, pastor i pedagog, szef Centrum Pozaklinicznej Opieki Psychiatrycznej DE’IGNIS w Engelswies w Niemczech.

Głównym zadaniem letniej szkoły duszpasterstwa jest przekazanie uczestnikom wiedzy z dziedziny psychoterapii interpersonalnej (IPT) w celu terapii lęków i depresji.

Szkolenie bazuje na metodzie wymiany krótkich teoretycznych impulsów z wieloma praktycznymi ćwiczeniami w grupie i oferuje możliwość nauki profesjonalnego podejścia według tej metody do wymienionych wyżej zaburzeń. 

IPT jest metodą krótkotrwałą obejmującą 12-20 sesji indywidualnych lub grupowych. Przebiega ona według stałego schematu, a terapeuta i pacjent mają do dyspozycji wiele środków pomocniczych. Celem tej metody jest osiągnięcie trwałej zmiany aktualnego stylu interakcji, który jest jedną z przyczyn zaburzenia psychicznego.   

Jest to metoda o uznaniu międzynarodowym posiadająca wiele naukowych dowodów swojej skuteczności. Jest szczególnie efektywna i przynosi trwałe zmiany przy depresji.

Szczególną zaletą metody IPT jest, że pozwala ona w prosty sposób zintegrować wiarę np. poprzez analizę systemu wartości, czy mówiąc inaczej metoda ta wpasowuje się dobrze w schemat chrześcijańskiego integratywnego poradnictwa i terapii. 

Szkoła odbędzie się w domu Ichthys w Pomysku Wielkim, ul. Stary Staw 1. (adres w mapach Google: Pomysk Wielki 61A, współrzędne GPS: 54.194559, 17.548113)

Rozpoczynamy kolacją w poniedziałek 20 sierpnia o godz. 18:00 (możliwość zakwaterowania od godziny 16:00), zakończymy obiadem w sobotę 25 sierpnia o godz. 14:00.